folie tektury budowlane - zabezpieczenie w czasie budowy i remontu
Skuteczne zabezpieczenia w czasie remontu i budowy

Każde prace budowlane i remontowe oznaczają konieczność zastosowania szeregu odpowiednich materiałów oraz narzędzi budowlanych. Jednym z nich są ochronne folie budowlane, które różnią się rodzajem, grubością i zastosowaniem.

Poszczególne propozycje znajdują przeznaczenie na różnych etapach prac budowlanych lub remontowych. Folie budowlane tego rodzaju, zwłaszcza te najpopularniejsze dostępne są w niemal każdym sklepie, którego asortymentem są materiały budowlane. Warto przynajmniej w podstawowym zakresie znać właściwości i wykorzystanie poszczególnych materiałów. O tym poniżej.

  • Geowłókniny drogowe Geowłókniny bez tajemnic – gdzie i jak stosować ten materiał? Geowłókniny są coraz chętniej wykorzystywane jako materiały geosyntetyczne, dzięki temu że wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, obciążenia, a nawet działanie chemicznych substancji. Nie ulegają deformacji i cechują się dobrymi właściwościami filtracyjnymi. Co to jest geowłóknina, jakie są jej właściwości i najczęstsze...
  • folie fundamentowe - jak stosować Jak stosować folie fundamentowe i jakie są ich rodzaje? Zabezpieczenie fundamentów przed wilgocią to ważny etap budowy. Najczęściej stosuje się do tego folię fundamentową, o wiele wygodniejszą w kładzeniu od papy i lepiku, które nakładają wyspecjalizowane ekipy. Jak stosować ten rodzaj folii i jakie są jej rodzaje? Czytaj dalej, a dowiesz się, jak uniknąć uszkodzeń konstrukcyjnych budynku.
  • Dachy zielone Kraków Dach zielony na krakowskich przystankach MPK Mimo, że Kraków nie jest w czołówce urbanistycznie "zabetonowanych" miast, posiadając wiele parków i zielonych przestrzeni, to teraz mieszkańcy grodu Kraka będą mogli poczuć się jeszcze bliżej natury.  Coraz więcej wymienianych jest wiat przystankowych, które są przyjazne dla środowiska. Po przystankach na rondzie Grunwaldzkim,...
  • Co-to-jest-dach zielony-i-dlaczego warto-sie-na-niego-zdecydowac.jpg Co to jest dach zielony i dlaczego warto się na niego zdecydować Zielone dachy nie tylko pięknie prezentują się na naszych domach i budynkach komercyjnych, ale niosą wiele dodatkowych korzyści ekonomicznych. Można się na nie zdecydować nie tylko na etapie budowy, ale nawet później, gdy zostaną poczynione odpowiednie przygotowania. Sprawdź, czym są zielone dachy i jakie są ich zalety.
  • membrana-na-dach-bez-tajemnic.jpg Membrana na dach bez tajemnic – doskonała ochrona przed wilgocią Membrana dachowa czyli inaczej folia na dach, to duża grupa materiałów izolacyjnych, które są niezbędne do wykonania szczelnej konstrukcji dachu. Różnią się przeznaczeniem i jakością, dlatego warto dowiedzieć się wcześniej, jaki produkt w 100% spełni stawiane mu wymagania. Jeśli chcesz poznać praktyczne informacje na ten temat, po prostu...
  • Agrotkaniny i agrowłókniny w ogrodnictwie Agrotkaniny i agrowłókniny w ogrodnictwie Agrotkaniny i agrowłókniny to materiały stosowane głównie do ściółkowania roślin. Czym się różnią i jak je stosować? Czytaj dalej, a poznasz podstawowe parametry obu materiałów, ich rodzaje oraz dowiesz się, dlaczego warto stosować ściółkowanie w swoim ogrodzie.    
  • rodzaje-dachow-zielonych.jpg Ekstensywny, a może intensywny? Jak wybrać zielony dach na swoją inwestycje Zielone dachy to efektowne, bujne pokrycia dachowe, które mogą przypominać prawdziwe ogrody. Wśród ich zalet można wymienić doskonałą izolację akustyczną, termiczną czy ochronę przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, jednak wszystko zależy od ich rodzaju. Dowiedz się, czym różni się dach ekstensywny od intensywnego, co to jest dach...
  • Listwy-elewacyjne–jak-wybrac-odpowiednie-elemente.jpg Listwy elewacyjne – jak wybrać odpowiednie elementy? Listwy elewacyjne to niezbędne elementy stosowane podczas docieplania budynków. Nie tylko chronią przed wilgocią, ale także poprawiają wygląd elewacji, jej żywotność i jakość. Jakie są najpopularniejsze listwy elewacyjne i czym się charakteryzują?  
Administratorem Państwa danych osobowych jest Marabut sp. z o. o.