Dachy zielone Kraków
Dach zielony na krakowskich przystankach MPK

Mimo, że Kraków nie jest w czołówce urbanistycznie "zabetonowanych" miast, posiadając wiele parków i zielonych przestrzeni, to teraz mieszkańcy grodu Kraka będą mogli poczuć się jeszcze bliżej natury. 

Coraz więcej wymienianych jest wiat przystankowych, które są przyjazne dla środowiska. Po przystankach na rondzie Grunwaldzkim teraz także ekologiczną wiatą mogą cieszyć się mieszkańcy krakowskiego Prokocimia.

  • Co-to-jest-dach zielony-i-dlaczego warto-sie-na-niego-zdecydowac.jpg Co to jest dach zielony i dlaczego warto się na niego zdecydować Zielone dachy nie tylko pięknie prezentują się na naszych domach i budynkach komercyjnych, ale niosą wiele dodatkowych korzyści ekonomicznych. Można się na nie zdecydować nie tylko na etapie budowy, ale nawet później, gdy zostaną poczynione odpowiednie przygotowania. Sprawdź, czym są zielone dachy i jakie są ich zalety.
  • membrana-na-dach-bez-tajemnic.jpg Membrana na dach bez tajemnic – doskonała ochrona przed wilgocią Membrana dachowa czyli inaczej folia na dach, to duża grupa materiałów izolacyjnych, które są niezbędne do wykonania szczelnej konstrukcji dachu. Różnią się przeznaczeniem i jakością, dlatego warto dowiedzieć się wcześniej, jaki produkt w 100% spełni stawiane mu wymagania. Jeśli chcesz poznać praktyczne informacje na ten temat, po prostu...
  • Agrotkaniny i agrowłókniny w ogrodnictwie Agrotkaniny i agrowłókniny w ogrodnictwie Agrotkaniny i agrowłókniny to materiały stosowane głównie do ściółkowania roślin. Czym się różnią i jak je stosować? Czytaj dalej, a poznasz podstawowe parametry obu materiałów, ich rodzaje oraz dowiesz się, dlaczego warto stosować ściółkowanie w swoim ogrodzie.    
  • rodzaje-dachow-zielonych.jpg Ekstensywny, a może intensywny? Jak wybrać zielony dach na swoją inwestycje Zielone dachy to efektowne, bujne pokrycia dachowe, które mogą przypominać prawdziwe ogrody. Wśród ich zalet można wymienić doskonałą izolację akustyczną, termiczną czy ochronę przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, jednak wszystko zależy od ich rodzaju. Dowiedz się, czym różni się dach ekstensywny od intensywnego, co to jest dach...
  • Listwy-elewacyjne–jak-wybrac-odpowiednie-elemente.jpg Listwy elewacyjne – jak wybrać odpowiednie elementy? Listwy elewacyjne to niezbędne elementy stosowane podczas docieplania budynków. Nie tylko chronią przed wilgocią, ale także poprawiają wygląd elewacji, jej żywotność i jakość. Jakie są najpopularniejsze listwy elewacyjne i czym się charakteryzują?  
Administratorem Państwa danych osobowych jest Marabut sp. z o. o.