Zaślepki elewacyjne i frezy

Zaślepki elewacyjne to elementy wykończeniowe, które służą do zakrycia otworów po kołkach montażowych. Zaślepki elewacyjne pozwalają na uzyskanie estetycznego wyglądu elewacji, a także zapewniają ochronę otworów przed przedostawaniem się do nich wilgoci i zanieczyszczeń.

Rodzaje zaślepek elewacyjnych

Zaślepki elewacyjne występują w dwóch podstawowych rodzajach:

Zalety zaślepek elewacyjnych

Frezy do wełny mineralnej i do zaślepek ze styropianu

Frezy do elewacji to niezbędne narzędzie dla każdego, kto zajmuje się pracami elewacyjnymi. Frezy mocuje się w wiertarce do uchwytu na wiertło, pozwalając na szybkie i precyzyjne wykonywanie otworów i wypustów w materiałach elewacyjnych, co znacznie ułatwia i przyspiesza prace. W zależności od rodzaju zastosowanej na fasadzie budynku termoizolacji, otwory pod zaślepki możemy wykonać frezem do wełny mineralnej lub frezem do styropianu.

Frezy do wełny mineralnej są wykonane z materiałów odpornych na działanie wełny mineralnej, takich jak stal węglowa lub stal szybkotnąca. Frezy do wełny minerlnej są dostępne w różnych rozmiarach, w zależności od grubości wełny mineralnej.

Z kolei frez do zaślepek styropianowych wykonany z materiałów kompozytowych ABS i cechuje się wysoką wytrzymałością na ścieranie, dzięki czemu jest bardzo trwały umożliwiając jego wielokrotne użycie. Frezy do zaślepek styropianowych posiadają kołnierz oporowy, który kontroluje głębokość frezowania. 

Przy wyborze frezów do elewacji należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: