liczba produktów: 0
wartość zakupów: 0
 
1
2
3
 
w jaki sposób należy układać daną membranę paroprzepuszczalną? 
Najczęściej produkty tego typu układa się napisami do góry (do zewnętrznej strony pokrycia). Etykieta dołączona do rolki precyzuje sposób montażu folii na dachu.

co oznacza pojęcie gramatura?
Gramaturą określa się ciężar produktu, jego masę powierzchniową. Gramatury folii, membran nie należy traktować tożsamo z ich ew. paroprzepusczalnością podawaną również w gramach.


czy zakłady folii dachowych powinny być klejone?

Zdecydowanie zalecamy stosowanie taśm na zakładach folii i membran (nie tylko stosowanie ale również staranne sklejenie zakładów). Pozwala to w przyszłości uniknąć przedostawania się (podwiewanie śniegu) niekorzystnej wilgoci do warstwy ocieplenia. Dodatkowo zyskujemy szczelną wiatroizolację.


w jakim celu stosuje się folie metalizowane folie paroizolacyjne?
Tego typu folie z bardziej lub mniej wyczuwalną warstwą aluminium pełnią funkcję ekranowania ciepła do wewnątrz pomieszczenia. Ponadto folie z warstwą aluminium posiadają często większy opór dyfuzyjny (Sd) czyli są bardziej paroszczelne.


jaka jest różnica pomiędzy folią atestowaną a tą bez atestu?

W praktyce oznacza to, iż kupując np. folię paroizolacyjną lub budowlaną z atestem, kupujemy folię której parametry spełniają minimum wyznaczone przez odpowiednie normy w tym również grubość.

 BEZPIECZNE ZAKUPY
Gwarancja
Zwroty
Reklamacje
O FOLIACH
FAQ
Porady
PRZYDATNE INFORMACJE
Sieć dystrybucji
Linki