liczba produktów: 0
wartość zakupów: 0
 
Ochrona przeciwśniegowa
 
Ochrona przeciwśniegowa
Oferta zabezpieczenia przed osuwającym się śniegiem z dachu obejmuje śniegołapy oraz płotki przeciwśniegowe wraz z systemem zamocowań. Ze względu na różną funkcję jaką pełnią na dachu rozwiązania te mogą być stosowane uzupełniająco, lecz nie są ekwiwalentne. Funkcją śniegołapów jest zapobieganie przesuwania się czapy śnieżnej na dachu dlatego powinny być rozmieszczone na całej połaci w ilości odpowiedniej do nachylenia połaci. Natomiast zamocowane w uchwytach płotki lub bale zatrzymują osuwający się śnieg na dachu, zabezpieczając otoczenie budynku przed szkodami wywołanymi przez spadające masy śniegu z dachu. Tak więc optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie kaskadowego systemu ochrony - śniegołapów w połączeniu z systemem płotków lub bali przeciwśniegowych. Kolorystyka śniegołapów oraz płotków dobrana jest pod kontem najbardziej popularnych pokryć dachowych.

Płotek przeciwśniegowy
Płotek to odpowiednio zaprojektowany element, którego zadaniem jest zatrzymanie osuwających się partii śniegu. W zależności od kąta dachu i regionu geograficznego determinującego wielkość opadów śniegu należy odpowiednio dobrać ilość uchwytów. Istnieje możliwość łączenia płotków w dłuższe ciągi do czego niezbędne jest stosowanie odpowiednich łączników. Szeroka gama kolorystyczna zapewnia estetyczne nawiązanie do kolorów pokryć dachowych.
- ocynkowany ogniowo kątownik oraz blacha; oferowany w wersji naturalnej (nielakierowanej) lub malowanej     
  proszkowo
- wysokość: 155 mm; długość: 2000 lub 3000 mm
- pakowanie: 10 szt./opk. (płotki o długości 2000 mm), 5 szt./opk. (płotki o długości 3000 mm)
- dostępne kolory: ceglasty, brązowy, ciemnobrązowy, grafitowy, czerwony, kasztanowy, czarny
Jednostka handlowa: sztuki

Śniegołapy
Śniegołapy przeznaczone są do montażu na dachach spadzistych i montowane są w celu zabezpieczenia rynien oraz otoczenia budynków przed gwałtownie obsuwającym się z dachu śniegiem podczas odwilży. Śniegołapy pozwalają zatrzymać śnieg na dachu, powodując iż nie spada on na rynny oraz na podłoże, zapobiegając tym samym urywaniu lub rozszczelnianiu rynien i poprawiając bezpieczeństwo ewentualnych przechodniów.

Zastosowanie: do pokryć płaskich, do dachówek cementowych i ceramicznej - karpiówki, do dachówek Tondach Marsylka 14, Tondach Marsylka 12, Tondach Romańska, Creaton Kera-Pfenne, Creaton Futura, Roben Flaming, Creaton Harmonia, Muller e32, Rupp Sirius, Koramic Renesansowa L15, Koramic Romańska L25, Ruup Rubin.
- ocynkowana blach stalowa pokryta farbą poliestrową
- wysokość profilu podtrzymującego śnieg 65 mm; szerokość 34 mm
- pakowanie 50 szt./pok.(śniegołapy do pokryć płaskich i dachówki karpiówki - pakowanie 100 szt./opk.)
- dostępne kolory: ceglasty, brązowy, grafitowy
Jednostka handlowa: sztuki


Uchwyty płotków i bali przeciwśniegowych
Aby zapewnić właściwe mocowanie płotków lub bali przeciwśniegowych na dachu niezbędne jest właściwe dobranie odpowiednich uchwytów. Nasza oferta obejmuje uchwyty dostosowane do większości pokryć dachowych zapewniając pewną i trwałą ochronę przed śniegiem. Szeroka gama kolorystyczna zapewnia estetyczne nawiązanie do kolorów  pokryć dachowych. Dostępne są również kolory na życzenie (wg wzornika kolorów RAL).
- ocynkowany ogniowo płaskownik  stalowy oferowany w wersji naturalnej (nielakierowanej) lub malowanej proszkowo.
- szerokość: 25mm
- pakowanie: 10 szt./opk.
- dostępne kolory:
ceglasty, brązowy, ciemnobrązowy, grafitowy, czerwony, kasztanowy, czarny
Jednostka handlowa: sztuki


Łącznik płotka przeciwśniegowego
- ocynkowana ogniowo blacha; oferowany w wersji naturalnej (nielakierowanej) lub malowanej
  proszkowo
- długość: 55 mm
- pakowanie: 20 szt./opk.
- dostępne kolory: ceglasty, brązowy, ciemnobrązowy, grafitowy, czerwony, kasztanowy, czarny
Jednostka handlowa: sztuki

Do pobrania:

instrukcja montażu płotków
 
 BEZPIECZNE ZAKUPY
Gwarancja
Zwroty
Reklamacje
O FOLIACH
FAQ
Porady
PRZYDATNE INFORMACJE
Sieć dystrybucji
Linki